Održano Gradsko natjecanje mladih HCK

Danas je u OŠ “I.L.Ribar” Labin održano 22. Gradsko natjecanje mladih HCK, na kojem je znanje odmjerilo 6 ekipa iz kategorije podmlatka, te 2 ekipe iz kategorije mladih.

Od 6 ekipa kategorije podmladak, dvije su se natjecale izvan konkurencije, što posebno pohvaljujemo kao znak velike želje i volje članova ekipe za radom i znanjima koja im ovo natjecanje pruža.

Natjecanje se održalo kroz 4 teoretska radilišta (provjera znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te prvoj pomoći), i 2 praktična radilišta iz pružanja prve pomoći, a konačni poredak bio je sljedeći:

Kategorija podmladak: 1. mjesto: ekipa OŠ M.Vlačića Labin - 92,21 bod

  • članovi: Maja Šišinački (vođa), Goran Šime Stipanov, Ani Načinović, Nikolina Plazibat i Gea Zupičić, rezervni član: Dino Tomić
  • mentorica: Barbara Škopac Belušić

2. mjesto: ekipa OŠ “I.L.Ribar” Labin - 88,06 bodova

3. mjesto: ekipa OŠ “V.Š.Pajo” Nedešćina - 82,51 bod (izvan konkurencije)

4. mjesto: ekipa OŠ “I.L.Ribar” Labin - 78,97 bodova

5. mjesto: ekipa OŠ V.Nazora Potpićan - 75,70 bodova

6. mjesto: ekipa OŠ “I.G.Kovačić” Čepić - 66,61 bod (izvan konkurencije)

Kategorija mladi (učenici SŠ M.Blažine Labin):

1. mjesto - 91,44 bodova

  • članovi: Katarina Šverko (vođa), Rea Žigant, Anamaria Šumberac, Elena Miletić i Emma Matošević, rezervni član: Mirea Franković
  • mentorica: Barbara Škopac Belušić

2. mjesto - 81,81 bod

Pobjednička ekipa podmlatka za nagradu će dobiti i trodnevni boravak u našem Ljetnom kampu prijateljstva u Tunarici, dok je nagrada ekipi mladih besplatni tečaj prve pomoći iz predmeta “Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći”, pri auto-školi.

Obje ekipe predstavljat će naše Gradsko društvo na Međužupanijskom natjecanju koje će se 14. travnja održati u Ogulinu.

Čestitamo svim učesnicima na uspjehu i stečenim znanjima i vještinama, i posebno zahvaljujemo svim našim volonterima koji su sudjelovali u natjecanju:

  • mentori ekipa: Nadia Mauro Škopac i Antonjeta Troskot (OŠ V.Nazora Potpićan), Maja Načinović (OŠ “V.Š.Pajo” Nedešćina), Iva Rukavina (OŠ “I.G.Kovačić” Čepić) i  Ana Dundara Pajić (OŠ “I.L.Ribar” Labin)
  • suci na radilištima: dr.Marina Rajković Tireli, dr.Kristina Šestan Šverko, dr.Tamara Fable, dr.Tonka Mohovorić, Žaneta Oroshi, Aurela Oroshi, Silvana Hrelja, Sabrina Stemberga Vidak, Martina Augustinović, Sanja Škopac i Alenka Smoković
  • realistični prikaz ozljeda: Maja Rajšić i  Helena Blažina
  • članovi Povjerenstva i Komisija: Sonja Brezac, Đurđica Martinčić, Ana Licul, Mladenka Licul, Martina Miletić, Marina Poldrugo, Sandra Stipanov i Dean Nestorović
  • glumci članovi Kluba mladih GDCK Labin

Na domaćinstvu i toploj okrepi, veliko hvala OŠ “I.L.Ribar” Labin.