Ekipa OŠ “I.L.Ribar” pobjednik Gradskog natjecanja mladih HCK

U subotu, 11. ožujka, u OŠ “I.G.Kovačić” Čepić održano je Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa.

Ove godine, svoje je snage odmjerilo 5 ekipa kategorije podmladak, iz OŠ “I.L.Ribar” Labin, OŠ M.Vlačića Labin, OŠ V.Nazora Potpićan te škole domaćina.

Na natjecanju, sve su ekipe prošle 6 radnih pozicija: 4 teoretske i 2 praktične. Na teoretskim pozicijama, svaki član ekipe prošao je provjeru znanja o (1) Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, (2) Hrvatskom Crvenom križu, (3) Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te  iz (4) prve pomoći.

Na preostale 2 radne pozicije, praktično su pokazali stečena znanja i vještine iz pružanja prve pomoći, u realističnim situacijama sa po troje ozlijeđene osobe.

Konačni poredak bio je sljedeći:

1. OŠ “I.L.Ribar” Labin (bodovi: 92,41)

  • članovi: Ana Kos (vođa), Vanessa Ferfolja, Nina Batelić, Anja Franković i Gino Skira Donada; rezervni član: Damjan Ilić
  • mentorica: Ana Dundara Pajić, uz podršku prošlogodišnje ekipe iz škole (Mateo Blažina, Rafaela Faraguna, Paola Franković, Natali Lazarić i Lejla Šehić)

2. OŠ V.Nazora Potpićan (bodovi: 87,79)

  • članovi: Ana Švić (vođa), Nikol Vozila, Karlo Benazić, Ivan Švić i Emanuel Juričić
  • mentorica: Nadia Mauro Škopac

3. OŠ “I.L.Ribar” Labin (bodovi: 87,46)

  • članovi: Elin Franković (vođa), Ariana Iljadica, Anastasija Malić, Laura Kožuh i Leonarda Ivašić
  • mentorica: Ana Dundara Pajić, uz podršku prošlogodišnje ekipe iz škole (Mateo Blažina, Rafaela Faraguna, Paola Frnaković, Natali Lazarić i Lejla Šehić)

4. OŠ “I.G.Kovačić” Čepić (bodovi: 81,93)

  • članovi: Noel Peršić (vođa), Sanja Vlah, Dorotea Vidak, Ani Krajcar i Morena Lončar; rezervni član: Franko Belčić
  • mentorica: Iva Rukavina

5. OŠ M.Vlačića Labin (bodovi: 80,64)

  • članovi: Paola Vlačić (vođa), Erika Mikuljan, Danijela Daić, Robertino Licul i Ivan Farkaš; rezervni član: Josip Bertoša
  • mentor: Dean Nestorović

Pobjednička ekipa sudjelovat će na Međužupanijskom natjecanju koje će se održati 08. travnja u Buzetu.

Veliko hvala svim spomenutim volonterima koji su sudjelovali kao mentori te pomoćnici mentora u pripremi natjecanja, kao i onima koji su pomogli u provedbi natjecanja u ulozi sudaca, šminkera, članova povjerenstva te komisija, a to su: Sonja Brezac, dr.med.Tamara Fable, Sanja Faraguna, Silvana Hrelja, Mladenka Licul, Đurđica Martinčić, Biserka Mendiković, dr.med.Tonka Mohorović, Diana Mrazović, Maja Rajšić, Tatjana Rozić, Sanja Škopac, Ani Troskot i Antonjeta Troskot.

Hvala i ravnateljici Mireli Vidak te ostalom osoblju na toplom i strpljivom gostoprimstvu.

Na kraju, čestitamo svim učesnicima, ponajviše na stečenim znanjima i vještinama, i radujemo se našim sljedećim susretima!